سه‌شنبه 14 تیر 1401   05:48:52
1397/5/10 چهارشنبه

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 52437702
  تعداد بازدید این صفحه: 79478
  در امروز: 4010

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1401/1/31 چهارشنبهشب قدر شب نعمت و رحمت فراوان خدا برای بندگانش
شب قدرت شب ارزش شب تقدیر
شب نوزدهم ماه رمضان اولین شب از شب های قدر است . شب قدر که به عربی لیله القدر نامیده می شود به معنای شب سرنوشت است اما به معانی شب فرمان ، شب قدرت ، شب ارزش ، شب تقدیر، یا شب اندازه‌گیری نیز معانی در نظر گرفته شده‌ است .
شب نوزدهم ماه رمضان اولین شب از شب های قدر است  . شب قدر که به عربی لیله القدر نامیده می شود به معنای شب سرنوشت است اما به معانی شب فرمان ، شب قدرت ، شب ارزش ، شب تقدیر، یا شب اندازه‌گیری نیز معانی در نظر گرفته شده‌ است . شب قدر آن قدر از اهمیت بالایی برخوردار است که در قرآن سوره ای به آن اختصاص داده شده و در مورد فضیلت این شب های مبارک می گوید. قرآن برای اولین بار در شب قدر از سوی خدا بر پیامبر(ص) نازل شد . مسلمانان ماه رمضان را مبارک می دانند و برای ده شب آخر ماه رمضان تبرک بیشتری قائل هستند. به عقیده آنها، شب قدر شب نعمت و رحمت فراوان خدا برای بندگانش در روی زمین است. خداوند متعال گناهان بندگانش را می آمرزد و دعا را قبول می کند. خدا از فرشتگان خواسته تا این فرمان را همان طور که دستور دارند انجام دهند.در آیات و روایات آمده است که شب قدر به این جهت «قدر» نامیده شده که جمیع مقدرات بندگان در تمام سال در آن شب تعیین می شود. در واقع، در این شب است که مقدرات یک سال انسان ها مشخص می شود، ارزاق و سرآمد عمرها، و امور دیگر در آن شب مبارک تفریق و تبیین می شود.بعضی نیز گفته اند آن شب را از این جهت شب قدر نامیده اند که دارای قدر و شرافت عظیمی است. گاهی نیز گفته شده است به دلیل این که قرآن با تمام قدر و منزلتش بر حضرت رسول (ص ) به وسیله فرشته صاحب قدر در این شب نازل شد، شب نوزدهم ماه رمضان را شب قدر می گویند. یا اینکه کسی که آن شب را احیا بدارد صاحب قدر و مقام و منزلت می شود.

 


نسخه قابل چاپ
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 79478
تعداد بازديد کنندگان سايت: 52437702 تعداد بازديد زيرپورتال: 345992 اين زيرپورتال امروز: 77 سایت در امروز: 4010 اين صفحه امروز: 23
1395/5/28 پنجشنبه
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.