جمعه 24 مرداد 1399   06:06:53

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 34263025
  تعداد بازدید این صفحه: 63034
  در امروز: 8149

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1399/4/3 سه‌شنبهروز دختران
ولادت باسعادت حضرت معصومه سلام الله علیها
حضرت فاطمه معصومه (س) در اوّلین روز ماه ذى القعده سال 173 هجری قمری ( 25سال بعد از تولد حضرت امام رضا علیه السلام)در شهر مدینه منوّره چشم به جهان گشود.
از میان فرزندان بزرگوار حضرت امام موسى بن جعفر(ع)، دو فرزند ایشان یعنى حضرت امام على بن موسى الرضا (ع) و حضرت فاطمه کبری (س) ملقّب به معصومه، از ویژگی های خاص برخوردار بوده اند تا  ادامه دهنده خطّ امامت بعد از پدر باشند.آن حضرت به همراه امام رضا (ع) هر دو در دامان پاک یک مادر بزرگوار به نام حضرت نجمه خاتون (س) که از مهاجران مغرب بود، رشد و پرورش یافته اند. این در حالى است که پدر بزرگوارشان پیوسته در زندان هارون الرشید بسر مى بردند و سرانجام در همان زندان، هنگامى که حضرت معصومه (س) در سن ده سالگى بود، به شهادت رسیدند و از آن زمان به بعد حضرت معصومه (س) تحت مراقبت برادرش امام رضا (ع) قرار گرفت.
نام حضرت معصومه ، فاطمه است . از آن حضرت با عنوان فاطمه بنت موسى بن جعفر (ع) یاد شده است ، امّا صدها سال است که آن حضرت با این لقب مشهور هستند ، و این لقب نزد ایرانیان تبدیل به اسم برای ایشان شده است.  حضرت معصومه (س) ، معصوم به معنایی که در مورد پیامبران و امامان به کار می رودنبوده ، امّا ایشان دارای طهارت روح و کمالات معنوی بالایی بودند، به گونه ای که به زائرانش وعده بهشت داده شده است.


نسخه قابل چاپ
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 63034
تعداد بازديد کنندگان سايت: 34263025 تعداد بازديد زيرپورتال: 270800 اين زيرپورتال امروز: 47 سایت در امروز: 8149 اين صفحه امروز: 10
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.