سه‌شنبه 14 تیر 1401   04:05:20
1397/4/6 چهارشنبه

1397/10/5 چهارشنبه
عوارض نوسازی و پسماند شهری؛ درآمدی پایدار با مشارکت شهروندان برای توسعه پایدار شهر کرج
توزیع فیش های عوارض نوسازی و پسماند در سطح مناطق شهر کرج و اختصاص 10 درصد تخفیف به مودیانی که تا پایان سال عوارض خود را پرداخت نمایند.
توزیع فیش های عوارض نوسازی و پسماند واحدهای مسکونی، تجاری و اداری سال 1397 براساس ماده 2 قانون نوسازی و عمران شهری، در سطح مناطق 10گانه کرج بمنظور تسهیل امور شهروندان محترم و ارائه خدمات نوسازی و بهسازی از مهرماه در حال اجرا می باشد.

بنابر تبصره 4 ماده 2 قانون نوسازی و عمران شهری، درآمد حاصله از محل این قانون به مصرف نوسازي و عمران شهري می رسد. عمران و توسعه شهر و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان مستلزم دسترسی به نظام جامع اطلاعات(کالبدی، اجتماعی و اقتصادی و زیست محیطی) در کنار منابع درآمدی پایدار می باشد. وصول عوارض نوسازی و پسماند شهری بعنوان درآمدی پایدار می تواند شهرداری را بعنوان متولی اصلی مدیریت شهری در برنامه ریزی و توسعه شهر و دستیابی به توسعه پایدار یاری نماید. تحویل فیش عوارض نوسازی و پسماند شهری به شهروندان و مالکین محترم واحدهای مسکونی، تجاری و اداری مناطق شهر کرج از نیمه دوم سال جاری جهت مشارکت شهروندان در نوسازی و توسعه شهر و تسهیل امور شهروندی صورت می پذیرد.

کامبیز زنبق، رئیس اداره نوسازی و ممیزی املاک شهرداری کرج؛
 

طبق ماده 10 قانون نوسازی عوارض هر سال در اول فروردين ماه آن سال تحقق مي‌يابد و بايد حداكثر تا پايان همان سال به شهرداري پرداخت گردد. شهروندان محترم با دریافت فیش عوارض نوسازی و پسماند از ماموران توزیع فیش و پرداخت تا پایان سال می توانند براساس تبصره یک ماده 10 قانون نوسازی و عمران شهری از 10% تخفیف بهره مند گردند. شهروندان محترم با پرداخت بموقع عوارض نوسازی و پسماند(درآمدی پایدار برای توسعه شهر) و هم چنین اصلاح و تکمیل اطلاعات پرونده نوسازی خود در صورت وجود نواقص در فیش صادره(تکمیل نظام اطلاعات جامع شهر) می توانند شهرداری را در رساندن شهر کرج به توسعه پایدار همراهی نمایند.

توجه به نکات زیر می تواند به شهروندان جهت تسهیل و تسریع امور یاری نموده و شهرداری نیز در ارائه خدمات بیشتر و بهتر به شهروندان گرامی کاراتر خواهد بود؛

  • مأموران توزیع کننده، فیش عوارض نوسازی و پسماند را بصورت حضوری به مالک، مدیر ساختمان یا مستأجر ملک تحویل میدهند. شهروندان می توانند توضیحات تکمیلی را از مأموران توزیع کننده نیز دریافت نمایند.
  • شهروندان گرامی می توانند با استفاده از بانک ها و دستگاه های خودپرداز معرفی شده در توضیحات فیش نوسازی و بهای خدمات بصورت غیر حضوری عوارض خود را پرداخت نمایند.
  • شهروندان و مالکان محترم واحدهای مسکونی، تجاری و اداری در صورت وجود مغایرت یا نواقصی در فیش عوارض خود، با توجه به توضیحات موجود در فیش عوارض، جهت اصلاح و تکمیل پرونده الکترونیکی نوسازی واحد ملکی خود، با تکمیل جدول 2و3 فیش عوارض بهمراه مستندات به شهرداری منطقه خود مراجعه نمایند.
  • توزیع فیش های عوارض نوسازی و بهای خدمات تا دی ماه به پایان می رسد. در صورت عدم دریافت فیش نوسازی تا این تاریخ، شهروندان محترم می توانند از طریق سایت شهرداری و هم چنین شماره تلفن 32279054 پیگیر فیش نوسازی و پسماند خود باشند.

با توجه به ماده 10 قانون نوسازی و عمران شهری، شهروندان تا پایان سال جاری فرصت پرداخت عوارض خود را دارند. بدیهی است که پرداخت عوارض طی ماه دریافت فیش عوارض کمک شایانی به برنامه ریزی مالی شهرداری برای توسعه و عمران خواهد نمود. شهروندان توجه داشته باشند که عدم پرداخت عوارض سالانه، علاوه بر محرومیت از 10% تخفیف تشویقی، مشمول 9% تاخیر دیرکرد پرداخت نیز خواهند شد و در سال آینده براساس ماده 12 قانون نوسازی و عمران شهری، شهرداری می تواند تا دوماه پس از ابلاغ بدهی به مودی، نسبت به قطع برق و گاز واحد مسکونی، تجاری و اداری ملکی با همکاری سازمان های مربوطه اقدام نماید.

امید است شهروندان محترم با پرداخت به موقع  عوارض و بهای خدمات، شهرداری را در عمران و نوسازی شهر یاری نمایند.


كلمات كليدي : شهرداری کرج , عوارض نوسازی

نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 33814
تعداد بازديد کنندگان سايت: 52436676 تعداد بازديد زيرپورتال: 345950 اين زيرپورتال امروز: 36 سایت در امروز: 2984 اين صفحه امروز: 6
1395/5/28 پنجشنبه
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.